Přátelské „poprání“ v Kralupech n/V

Náš oddíl byl pozván v sobotu 18.1.2020 na přátelské randori. Z oddílů ze Slaného, Tatranu Praha, domácích a našich, bylo připraveno si vzájemně poměřit své síly 33 začínajících judistů a judistek.

Aby si všichni od začátku své kariéry osvojovali správné závodnické návyky, proběhlo vše tak, jak má být. Nejprve vážení a losování, nesměla chybět řádná rozcvička a pak už se mohlo přejít k zápasům. Kladl se důraz nejen na bojovnost a dodržování pravidel, ale i na správné chování při nástupu a opouštění tatami. Bylo vidět, že některé dovednosti se musejí dětem ještě dostat do krve.

Náš oddíl zde reprezentovali tři borci, kteří se rozhodně nedali zahanbit. Matyáš Křeček z našich nejzkušenější, měl těžké rozlosování. Ve své skupině byl nejen nejlehčí, ale i nejmladší. Přesto se svého handicapu nezalekl a bojoval bez strachu a respektu. Díky jeho bojovnosti se mu podařilo i několik velmi pěkných technik, za které si vysloužil pochvalu od všech trenérů. Snad to pro Matyáše bude povzbuzením do jeho další závodní činnosti. Svůj „soutěžní“ debut si zde odbyl Jakub Zadražil. Kuba měl poněkud rozpačitý začátek, ale s každým dalším zápasem se jeho výkon zlepšoval, což je dobrý příslib do budoucna. Za svůj poslední zápas si stejně jako Matyáš vyslechl pochvalu trenérů. Ta ostatně neminula ani našeho třetího závodníka Františka Svobodu. Fanda bojoval jako lev od začátku a bylo vidět, že na tatami rozhodně nestojí poprvé. Některé okamžiky jeho zápasů byly velmi pěkné a nebyla nouze o technické judo.

Celá akce byla velmi pěkně připravená, jak už jsme od Kralupského oddílu zvyklí. Samozřejmostí bylo i to, že každý účastník si vezl domů medaili a nechybělo ani již tradiční občerstvení s pizzou. Všichni tak odjížděli domů spokojení a jistě se již těší na pokračování této akce, kterou pořadatel přislíbil uspořádat jako tříkolovou.   

Foto zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *