Přátelský turnaj Chlumec n/C 27.4.2024

Z turnaje v Chlumci n/C se pro náš oddíl stal medailově nejúspěšnějším podnikem v letošním roce. Tentokrát naše výprava čítala 13 závodníků ve čtyřech věkových kategoriích. „Šťastná třináctka“ znamenala pro náš oddíl celkem 9 medailí, z toho 5 zlatých, 1 stříbrná a 3 bronzové.

Soutěž tradičně zahájila nejmladší kategorie U10. Vítek Lánský v úvodu trochu zaváhal, v dalších bojích se ale zlepšoval a nakonec si vybojoval bronz. Náš Adam Legner si vedl o mnoho lépe všechny své soupeře porazil před časovým limitem krásnou technikou O goshi a poprávu tak stanul na příčce nejvyšší se zlatou medailí.

Boje pokračovali kategorií U12 (mladší žáci). V této kategorii jsme měli tři želízka v ohni. David Legner bojoval jako lev, přesto jednomu soupeři podlehl. Nejyšší bodový zisk však Davidovi i tak zajistil 1. místo. Těžké boje čekaly Jiřího Procházku. Jirka byl po neúspěchu v Kamenici správně bojovně naladěný a porážel jednoho soupeře za druhým. Svoji cestu turnajem dovedl až k vítěznému finálovému souboji a i on bral zlato za 1. místo. Semen Kantur začal rovněž velmi dobře. Ze základní skupiny postoupil do semifinále, kde bohužel svému soupeři nedokázal vzdorovat a v konečném účtování mu tedy připadlo 3. místo.

Nejpočetněji jsme měli obsazenou kategorii U14 (starší žáci). V této kategorii si nejlépe vedl Viktor Sebestyén, který i přes drobné zaváhání v základní skupině postoupil do semifinále v mírně nevýhodném postavení. Víťa si však se svým soupeřem poradil a ve finále svým hladkým vítězstvím zaslouženě uzavřel turnaj na 1. místě. Stejně dobře si tentokrát vedl i Tomáš Vlk, kterého slušný výkon z Kamenice vyburcoval k ještě lepšímu přístupu. Tom tentokrát nedal svým soupeřům šanci a i on skončil jako první. Antonín Adamus se bohužel nevyhnul jedné porážce a tak vezl doů naši jedinou stříbrnou medaili za 2. místo. Zbytek našich mladších žáků Berenyka Hostinská, Filip Lískovec a Artur Myrobian se tentokrát museli spokojit s nechvalně známou bramborovou medailí za 4. místo.

Milým překvapením bylo 3. místo v kategorii U16 (mladší dorost), kterého dosáhl Nikita Myrobian. Nikita nemá moc závodních zkušeností, tentokrát mu však jeho bojovnost vynesla medailové umístění. Náš druhý dorostenec Tadeáš Legner měl svůj soutěžní debut a přesto, že „nedal svou kůži lacino“ a svým zkušenějším soupeřům vždy se ctí vzdoroval, nedokázal žádný ze svých soubojů dovést k vítěznému konci.

Sobotní výsledek je povzbuzením pro trenéry. Zdá se, že naše práce začíná nést ovoce. Do dalších turnajů držíme našim borcům palce a přejeme jim co nejlepší výsledky.

Milým překvapením bylo 3. místo v kategorii U16 (mladší dorost), kterého dosáhl Nikita Myrobian. Nikita nemá moc závodních zkušeností, tentokrát mu však jeho bojovnost vynesla medailové umístění. Náš druhý dorostenec Tadeáš Legner měl svůj soutěžní debut a přesto, že „nedal svou kůži lacino“ a svým zkušenějším soupeřům vždy se ctí vzdoroval, nedokázal žádný ze svých soubojů dovést k vítěznému konci.

Sobotní výsledek je povzbuzením pro trenéry. Zdá se, že naše práce začíná nést ovoce. Do dalších turnajů držíme našim borcům palce a přejeme jim co nejlepší výsledky.

víc foto zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *