1. kolo Judovlání

Z iniciativy našeho oddílu Judo Hachi TJ Sokol Mladá Boleslav jsme ve spolupráci s oddílem Judo TJ Auto Škoda Mladá Boleslav zorganizovali akci nazvanou Judovlání. Je učená pro děti přípravky obou oddílů, které s Judem teprve začínají a osvojují si své první dovednosti v tomto sportu. Cílem je naučit děti základní závodnické návyky, zažít si formou hry pravidla a v neposlední řadě i naučit se vyrovnat se s nervozitou. Záměr je opakovat akci alespoň jedenkrát za měsíc.

  První kolo se odehrálo v krásném prostředí nově zrekonstruované malé tělocvičny v Sokolovně 16.3.2022 a zúčastnilo se ho z obou oddílů celkem 25 dětí.

  Děti bojovaly s velkým odhodláním a nasazením a tak byla atmosféra vynikající. Přestože jsme se dohodli, že pořadí nebudeme určovat, neboť vítězem je vlastně každé dítě, které našlo odvahu se zúčastnit, musím pochválit děti z našeho oddílu za jejich sportovní výkony, kterými se při Judovlání prosadily oproti dětem z druhého Mladoboleslavského oddílu. A to nejen svými výkony, ale i znalostmi pravidel a chováním. Jsme na naše svěřence právem hrdí. Na konci si každý z této akce odnesl první ze série diplomů.

  Na závěr bych rád poděkoval rodičům našich dětí, že na rozdíl od rodičů z Auto Škody respektovali naše doporučení se akce nezúčastnit a poskytnout tak dětem dostatek prostoru v malé tělocvičně. Věříme, že i rodiče z druhého oddílu pochopili, že jejich účast není nutná a v dalších kolech už si budeme jen užívat našeho krásného sportu.

Více foto zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *